::.. Vitajte na stránkach realitnej kancelárie NIKA TRANS, ktorá pôsobí v Prešovskom kraji a zaoberá sa prenájmom, predajom, kúpou nehnuteľností - domov, bytov, chát, garáží, stavebných pozemkov, stavieb a všetkými druhmi realít vrátane tých na komerčné využitie ďalej sprostredkúvame hypotekárne úvery, úvery na bývanie v spolupráci s bankovými aj nebamkovými inštitúciami. Vyhnite sa problémom s Vašou nehnuteľnosťou a zverte ju do rúk profesionálom. Naši makléri Vám poradia v komplikovaných prípadoch, vyriešia zložité realitné transakcie. Kladieme veľký dôraz na individuálny prístup ku každému klientovi a samozrejmosťou je kvalitný právny servis. ODMENA ZA ODPORUČENIE - Viete o niekom kto uvažuje o predaji alebo prenájme nehnuteľnosti? Po podpise zmluvy s takýmto klientom Vám vyplatíme ODMENU 5-10% z našej provízie, a to v okamihu zrealizovania Vami odporučeného obchodného prípadu. realitná kancelária Prešov, realitka Prešov, realitné kancelárie Prešov, nehnuteľnosti Prešov, reality Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitky Prešov, realitná agentúra Prešov. ..::

realitná kancelária Prešov NIKA TRANS byty na predaj alebo prenájom napíšte nám domy na predaj alebo prenájom pozemky na predaj chaty na predaj alebo prenájom komerčné nehnuteľnosti vstúpte kontakt na realitnú kanceláriu
     

 

Daňové povinnosti

Príjem z predaja nehnuteľnosti podlieha dani z príjmu, pričom pri splnení špecifických podmienok vlastníctva nehnuteľnosti je možné oslobodenie od dane z príjmu. Zjednodušene povedané príjmom z predaja nehnuteľnosti sa rozumie rozdiel medzi nadobúdanou cenou a cenou, za ktorú sa nehnuteľnosť predáva po odpočítaní nákladov - výdavkov spojených s predajom.

V mnohých prípadoch je nárok na oslobodenie z dane z príjmu, napr. v prípade predaja bytu alebo domu najviac s dvoma bytmi (teda aj rodinného domu) v ktorom mal bezprostredne pred predajom daňovník (predávajúci) zriadený trvalý pobyt minimálne 2 roky alebo bol vlastníkom nehnuteľnosti viac ako 5 rokov bezprostredne pred predajom, s výnimkou prípadov, keď predávajúci mal predávanú nehnuteľnosť zahrnutú v obchodnom majetku a v účtovníctve. Je zaujímavé vedieť, že nárok na oslobodenie majú aj dedičia v priamom rade(starý otec, stará matka, otec, matka, syn, dcéra, vnuk, vnučka), nakoľko sa do doby potrebnej na oslobodenie započítava aj doba, po ktorú mal trvalý pobyt, resp. trvalo vlastníctvo poručiteľa. Keďže ide o zložitejšiu problematiku a pri zdaňovaní môže nastať viac špecifických situácií, konkrétne vaše požiadavky vám poradíme priamo pred / pri predaji vašej nehnuteľnosti prostredníctvom našej RK.

 

späť

 

 

Copyright © NIKA TRANS - reality

www.nikatrans.sk, reality@nikatrans.sk