::.. Vitajte na stránkach realitnej kancelárie NIKA TRANS, ktorá pôsobí v Prešovskom kraji a zaoberá sa prenájmom, predajom, kúpou nehnuteľností - domov, bytov, chát, garáží, stavebných pozemkov, stavieb a všetkými druhmi realít vrátane tých na komerčné využitie ďalej sprostredkúvame hypotekárne úvery, úvery na bývanie v spolupráci s bankovými aj nebamkovými inštitúciami. Vyhnite sa problémom s Vašou nehnuteľnosťou a zverte ju do rúk profesionálom. Naši makléri Vám poradia v komplikovaných prípadoch, vyriešia zložité realitné transakcie. Kladieme veľký dôraz na individuálny prístup ku každému klientovi a samozrejmosťou je kvalitný právny servis. ODMENA ZA ODPORUČENIE - Viete o niekom kto uvažuje o predaji alebo prenájme nehnuteľnosti? Po podpise zmluvy s takýmto klientom Vám vyplatíme ODMENU 5-10% z našej provízie, a to v okamihu zrealizovania Vami odporučeného obchodného prípadu. realitná kancelária Prešov, realitka Prešov, realitné kancelárie Prešov, nehnuteľnosti Prešov, reality Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitky Prešov, realitná agentúra Prešov. ..::

realitná kancelária Prešov NIKA TRANS byty na predaj alebo prenájom napíšte nám domy na predaj alebo prenájom pozemky na predaj chaty na predaj alebo prenájom komerčné nehnuteľnosti vstúpte kontakt na realitnú kanceláriu
     

 

Financovanie - Americká hypotéka ( bezúčelový spotrebný úver)

Americká hypotéka rozširuje úvery na spotrebný tovar

Ručí sa nehnuteľnosťou a je možnosť kúpiť si za ňu napríklad auto, loď, dovolenku, záhradu a iné

Neúčelový spotrebiteľský úver založený nehnuteľnosťou, často označovaný ako „americká hypotéka“, je akousi kombináciou hypotekárneho a spotrebiteľského úveru. Rovnako ako hypotéka je založený záložným právom k nehnuteľnosti, umožní vám teda požičať si sumu ako väčšina klasických spotrebiteľských úverov, a to obyčajne za nižšiu úrokovú sadzbu (hlavne v porovnaní s bežnými bezúčelovými úvermi).

Taktiež je možné využiť dlhší čas splácania. Oproti tradičnej hypotéke možno tento úver využiť na zakúpenie čohokoľvek, čo chcete - napríklad družstevného bytu, ktorý si nekúpite na klasickú hypotéku, ale aj nového auta, nábytku, pobytu v zahraničí a pod. Banka sa vás nepýta, na čo chcete pôžičku. Minimálna suma úveru môže byť nastavená nižšie ako pri hypotéke. Výhodou ďalej je, že spotrebiteľský úver založený nehnuteľnosťou možno v niektorých bankách kedykoľvek čiastočne či celkom splatiť, a to aj bez sankcií.
Oproti klasickým hypotékam sa obyčajne platí nižší poplatok za vedenie úverového účtu; v prípade poplatkov za poskytnutie úveru už výhodnejšia cena neplatí - je buď rovnaká, alebo dokonca vyššia.

Prečo americká?
Po prvé preto, že je zaručená nehnuteľnosťou. Ďalej preto, že sa najrýchlejšie rozšírila v Spojených štátoch. Niet sa čo čudovať, keďže približne 80 percent tamojších domácností má vlastnú nehnuteľnosť. V Česku sa rozšírila aj preto, že tam banky získavajú peniaze na financovanie takýchto úverov z emisií hypotekárnych záložných listov (HZL). Čiže podobne ako v prípade bežných hypoték. Prostredníctvom emisií HZL banky získavajú dlhodobé zdroje, vďaka ktorým sú potom schopné ponúkať, a teda financovať dlhodobejšie úvery. Na Slovensku sa banky pomenovaniu americká hypotéka bránia. Väčšinou sú to spotrebné úvery založené nehnuteľnosťou.


Pre koho sú?
Nesporné výhody majú pre tých, ktorí nemôžu na financovanie bývania použiť hypotéku. Pre výhodnejšie podmienky je však potom lepšie využiť účelový úver na nehnuteľnosť. Neúčelový úver založený nehnuteľnostou, teda pravú „americkú hypotéku“, potom možno ponúknuť obyčajne ľuďom, ktorí si potrebujú požičať vyššiu sumu a môžu založiť nehnuteľnosť.  Potom získajú s týmto produktom spravidla výhodnú úrokovú sadzbu oproti ostatným bezúčelovým úverom (ich úroková sadzba sa začína v najlepších prípadoch na deviatich-desiatich percentách) plus možnosť ďalej splácať. Riziká z toho vyplývajúce však musí každý zvážiť sám.

Naša legislatíva
Poskytovanie hypotekárnych úverov je do istej miery obmedzené zákonom o bankách, ktorý presne určuje podmienky poskytovania takýchto úverov (účely, na ktoré ich možno poskytnúť; podmienky poskytnutia štátneho príspevku; minimálnu dĺžku splácania; maximálnu výšku úveru 70 % z hodnoty zabezpečenia a pod.). Poskytovanie spotrebných úverov založených nehnuteľnosťou (účelových aj bezúčelových) nie je viazané týmto zákonom a konkrétne podmienky poskytovania si určuje banka. Je iba na jej rozhodnutí, aké parametre stanoví pri poskytovaní spotrebných úverov a aké podmienky musí klient splniť. Spotrebné úvery majú napr. vyššiu úrokovú sadzbu ako hypotekárne úvery, na druhej strane banky môžu akceptovať vyššie percento z hodnoty zabezpečenia a umožnia tak klientom čerpať vyššie objemy úverov.

 

späť

 

 

Copyright © NIKA TRANS - reality

www.nikatrans.sk, reality@nikatrans.sk