::.. Vitajte na stránkach realitnej kancelárie NIKA TRANS, ktorá pôsobí v Prešovskom kraji a zaoberá sa prenájmom, predajom, kúpou nehnuteľností - domov, bytov, chát, garáží, stavebných pozemkov, stavieb a všetkými druhmi realít vrátane tých na komerčné využitie ďalej sprostredkúvame hypotekárne úvery, úvery na bývanie v spolupráci s bankovými aj nebamkovými inštitúciami. Vyhnite sa problémom s Vašou nehnuteľnosťou a zverte ju do rúk profesionálom. Naši makléri Vám poradia v komplikovaných prípadoch, vyriešia zložité realitné transakcie. Kladieme veľký dôraz na individuálny prístup ku každému klientovi a samozrejmosťou je kvalitný právny servis. ODMENA ZA ODPORUČENIE - Viete o niekom kto uvažuje o predaji alebo prenájme nehnuteľnosti? Po podpise zmluvy s takýmto klientom Vám vyplatíme ODMENU 5-10% z našej provízie, a to v okamihu zrealizovania Vami odporučeného obchodného prípadu. realitná kancelária Prešov, realitka Prešov, realitné kancelárie Prešov, nehnuteľnosti Prešov, reality Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitky Prešov, realitná agentúra Prešov. ..::

realitná kancelária Prešov NIKA TRANS byty na predaj alebo prenájom napíšte nám domy na predaj alebo prenájom pozemky na predaj chaty na predaj alebo prenájom komerčné nehnuteľnosti vstúpte kontakt na realitnú kanceláriu
     

 

Podvody

Realitná kancelária skôr odhalí podvodníka

Človek, ktorý nemá prax a predáva alebo kupuje napríklad dom či pozemok po prvýkrát, je veľmi zraniteľný. Podvodníka, samozrejme, ľahšie odhalí realitná kancelária, ktorá má svoje skúsenosti, vie si veľmi rýchlo overiť potrebné údaje napríklad na katastri, vie, čo je pri takýchto transakciách obvyklé..., a tak sa podvodníci skúseným realitným kanceláriám radšej vyhnú, pretože je to pre nich priveľké riziko. Naproti tomu neskúsený človek je pre podvodníka pomerne ľahká korisť.

Obzvlášť veľký pozor si treba dať na voľné nehnuteľnosti – pozemky, nezabezpečené rodinné domy, kde vylomené vstupné dvere, vybité okná a pri vstupe netreba prekonať nijakú bariéru... Veľa ľudí už naletelo podvodníkom, ktorí vydávali takéto nehnuteľnosti za svoje, sfalšovali list vlastníctva – nie je problém skopírovať si geometrický plán z katastrálnej mapy, pretože je to verejná listina... Záujemca zaplatí ako preddavok napríklad polovicu kúpnej ceny, čo môže byť aj šesťciferná suma, a viac už tohto „kvázi“ predávajúceho neuvidí. Presne takéto podvody sa už stali.Podvodník tu dostal vyplatenú zálohu, asi okolo milióna korún, dokonca aj podpísal kúpnu zmluvu, a potom utiekol aj s peniazmi.

Alebo má podvodník falošný doklad totožnosti. Vy si na katastri aj overíte, že nehnuteľnosť patrí istému X. Y., ale osoba, ktorej zaplatíte zálohu, je v skutočnosti niekto úplne iný, a vám ukáže napríklad falošný občiansky preukaz alebo pas. Samozrejme, po prevzatí zálohy ho viac neuvidíte. Oplatí sa teda vidieť viac dokladov o totožnosti predávajúceho a tiež niečo, čo dokazuje jeho vzťah k nehnuteľnosti, napríklad zaplatené účty za inkaso alebo doklad o zaplatení dane z nehnuteľnosti a pod.

Podozrivé sú tiež neprimerane lacné nehnuteľnosti... a tak ďalej. Možností, ako neskúseného človeka pri obchode s nehnuteľnosťami oklamať, je množstvo, a podvodníci sú veľmi vynaliezaví. Preto je naozaj najbezpečnejšie zveriť tieto operácie do rúk skúsenej a serióznej realitnej kancelárie.

späť

 

 

Copyright © NIKA TRANS - reality

www.nikatrans.sk, reality@nikatrans.sk