::.. Vitajte na stránkach realitnej kancelárie NIKA TRANS, ktorá pôsobí v Prešovskom kraji a zaoberá sa prenájmom, predajom, kúpou nehnuteľností - domov, bytov, chát, garáží, stavebných pozemkov, stavieb a všetkými druhmi realít vrátane tých na komerčné využitie ďalej sprostredkúvame hypotekárne úvery, úvery na bývanie v spolupráci s bankovými aj nebamkovými inštitúciami. Vyhnite sa problémom s Vašou nehnuteľnosťou a zverte ju do rúk profesionálom. Naši makléri Vám poradia v komplikovaných prípadoch, vyriešia zložité realitné transakcie. Kladieme veľký dôraz na individuálny prístup ku každému klientovi a samozrejmosťou je kvalitný právny servis. ODMENA ZA ODPORUČENIE - Viete o niekom kto uvažuje o predaji alebo prenájme nehnuteľnosti? Po podpise zmluvy s takýmto klientom Vám vyplatíme ODMENU 5-10% z našej provízie, a to v okamihu zrealizovania Vami odporučeného obchodného prípadu. realitná kancelária Prešov, realitka Prešov, realitné kancelárie Prešov, nehnuteľnosti Prešov, reality Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitna kancelaria Prešov, realitky Prešov, realitná agentúra Prešov. ..::

realitná kancelária Prešov NIKA TRANS byty na predaj alebo prenájom napíšte nám domy na predaj alebo prenájom pozemky na predaj chaty na predaj alebo prenájom komerčné nehnuteľnosti vstúpte kontakt na realitnú kanceláriu
     

 

Predavate nehnuteľnosť cez RK

Ak predávate nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu

Mali by ste uzavrieť písomnú sprostredkovateľskú zmluvu, v ktorej musí byť uvedené, medzi kým sa zmluva uzatvára a čo je jej predmetom.
Často je však chybne za predmet označená nehnuteľnosť, pričom predmetom je sprostredkovanie príležitosti uzavrieť kúpnu zmluvu. Nárok na províziu vzniká realitke až po uzavretí zmluvy. Ďalej by zmluva mala obsahovať aj odovzdané doklady o nehnuteľnosti, jej charakteristiku, predajnú cenu, výšku provízie pre realitku, lehotu platnosti zmluvy a podmienky odstúpenia od zmluvy.

 

Zmluvu si poriadne skontrolujte

Výhodné je uzavretie zmluvy na dobu určitú. Ak počas nej realitka nezoženie kupca, zmluva zanikne. Povinnosť zaplatiť províziu má klient aj po uplynutí účinnosti, ak realitka zohnala záujemcu a kúpna zmluva s ním bola uzavretá po tom, čo sprostredkovateľská zmluva už nebola účinná. Dajte si pozor aj na to, či pre vás zo zmluvy nevyplývajú nejaké záväzky voči realitke, ak sa jej nehnuteľnosť nepodarí predať - napr. kompenzácia nákladov na inzerciu.
Ak chcete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, čaká vás kolotoč, ktorý vás bude stáť veľa času aj peňazí. Ak si dáte inzerát do novín, môže sa vám stať, že sa s vami budú kontaktovať zástupcovia realitiek a presviedčať vás, aby ste využili ich služby. Ľahšie to môže byť, ak si časť týchto povinností zoberie na seba realitka. Preto by ste si mali vybrať dobrú. Budete mať väčšiu šancu nájsť to, čo hľadáte a ešte si môžete ušetriť mnoho komplikácií.
Služby realitky môžete využiť nielen na sprostredkovanie kúpy novej nehnuteľnosti, ale aj na predaj tej, ktorú vlastníte. Kancelária s vami spíše sprostredkovateľskú zmluvu. Na to si vyžiada rad dokladov, ktoré overí, eventuálne zabezpečí chýbajúce. Ak chcete nehnuteľnosť kúpiť, bude mať pre vás, naopak, všetko pripravené.

Exkluzivita - áno alebo nie?

S realitkou môžete uzavrieť exkluzívnu zmluvu, to znamená, že vašu nehnuteľnosť nemôže ponúkať nikto iný. Exkluzivita zaručuje lepšiu propagáciu nehnuteľnosti. Pri udelení exkluzivity je lepšie dohodnúť ju na kratší čas a v prípade potreby ju predĺžiť. Nie je pravda, že čím viac realitiek nehnuteľnosť ponúka, tým skôr sa predaj uskutoční, skôr naopak. Ak si realitka nezabezpečí exkluzivitu, môže sa sama dostať do nepríjemnej situácie, keď jej klient si už vybaví úver a ona sa vzápätí dozvie, že nehnuteľnosť už predala iná realitka.

 

 

späť

 

 

Copyright © NIKA TRANS - reality

www.nikatrans.sk, reality@nikatrans.sk